1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych;

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i potrzeby parafialne.

4. Dziękuję rodzinom (Uranowscy, Nosal, Skałka i Młynarczyk) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

5. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach majowych. Przypominam o cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 17.30.

6. Za tydzień podczas „sumy” uroczystość I Komunii św. Bardzo proszę wziąć to pod uwagę, aby zostawić miejsce w świątyni rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.

7. Pragnę poinformować, że w tym roku procesję w uroczystość Bożego Ciała będziemy celebrować w Zielonej. Można już odbierać banery oraz stelaże do ołtarzy.

8. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie na stronie internetowej studium.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer Gość Extra, którego tematem jest: Święte Matki, Matki Świętych.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 20 – 26 maja 2024
Poniedziałek7.00 / † Czesław Banaś 1 r. śm.
18.00 / † Władysława i Mieczysław Pięta
Wtorek18.00 / † Maria i Piotr Boruta
Środa7.00 / † Mieczysław Pająk 30 dz. po śm.
18.00 / † Alojzy Nosalski, rodzeństwo Józefa i Józef, rodzice: Maria i Franciszek, Jan Nosal
Czwartek18.00 / † za dusze w czyśćcu cierpiące
Piątek18.00 / † Adam i Józefa Walkowscy, c. Danuta
Sobota8.00 / † Józef Nowak – od kolegów i koleżanek z klasy syna Marcina
Niedziela7.30 / † Piotr Więcek r. śm. i jego rodzice
10.00 / Uroczystość I Komunii św.
15.30 / † Stanisław Aksamit 7 r. śm.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Irena Sławek;