we wtorek – św. Barnaby, Apostoła;

w środę – bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.

w czwartek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.

w piątek – bł. Michała Kozala, bp. i męcz.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, a dziś do puszek przed kościołem zbiórka na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję wszystkim za modlitwę, życzenia, życzliwość i wszelką pomoc przy okazji świętowania mojego Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa.

3. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

4. W sobotę przypada 12. Rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę (16.06) Diecezjalne Święto Rodziny. Zachęcam do prywatnego wyjazdu na tę uroczystość do Starego Sącza. Także za tydzień o godz. 10.00 msza św. „rodzinna”. Natomiast o godz. 17.00 planowany jest grill przy stadionie dla rodzin, LSO i DSM. Jak tylko pogoda pozwoli serdecznie zapraszam.

6. Dziękuję rodzinom (Zegiel, Młynarz, Styczeń i Machaj – Aksamit – koszenie trawy) za posprzątanie i udekorowanie świątyni. Dziękuję także dwóm rodzinom za ofiarowanie słodyczy dla dzieci rozdawanych przy okazji błogosławieństwa na zakończenie oktawy.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Gościa Extra!

8. Urząd Gminy informuje o przystąpieniu do projektu dofinansowania (85%) na zakup i montaż magazynów energii dla istniejących instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę 12.06 o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Dziewinie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Bogusław Drynda. Dobry Jezu…

Intencje mszalne 10 – 16 czerwiec 2024
Poniedziałek7.00 / † Helena i Aniela Przybysz
Wtorek7.00 / W int. pewnej rodziny (dzięk-błag)
18.00 / † Bogusław Drynda 7 dz. po śm.
Środa18.00 / † Maria (r. śm) i Jan Aksamit
Czwartek7.00 / † Władysław i Helena Matusik, Władysław i Maria Zegiel