1. Dzisiejszą niedzielą Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
w poniedziałek – św. Justyna, męcz.
w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;(obowiązkowe!)
w piątek – św. Bonifacego, bpa i męcz.
3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” oraz na potrzeby parafialne.
4. Dziękuję rodzinom (Jarosz, Dziadoń, Bułat i Szelegieniec) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.
5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała – „suma” i procesja w Woli Drwińskiej. Bardzo proszę o zabranie na procesję wszystkich feretronów. Serdecznie zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała, szczególnie małe dzieci sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami (w niedzielę procesja po „sumie”, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczorem).
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w środę i piątek od godz. 17.00. W piątek możliwość adoracji od godz. 17.00, w sobotę rano po Mszy św. nabożeństwo z racji pierwszej soboty. Do chorych udam się posługą w piątek od godz. 8.00.
7. Od następnej niedzieli (do końca sierpnia) nie będzie Mszy św. o godz. 15.30, natomiast będzie w sobotę o 18.00 z oficjum niedzielnego.
8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer GN Extra – Św. Piotr i jego następcy (artykuły: na czym polega prymat, jak funkcjonuje Watykan, Gwardia Szwajcarska, Jak powstają papieskie medaliony?)
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.
| Intencje mszalne 1 – 7 czerwiec 2026 | |
| Poniedziałek | 7.00/ † Mieczysław (r. śm) i Anna Porębscy |
| Wtorek | 7.00/ † Adam i Józefa Walkowscy, c. Danuta |
| Środa | 18.00/ † Alfred i Helena Szczepuch |
| Czwartek | 7.30/ † Stanisław Aksamit 9 r. śm. 10.00/ Pro populo 15.30/ † Krystyna Jaworska |
| Piątek | 7.00/ † Jan i Helena Nowak, s. Andrzej i Józef 18.00/ † Bogusław Drynda |
| Sobota | 8.00/ † Maria Dręda – od córki Danuty z rodziną 18.00/ † Tomasz i Barbara Nowotny oraz rodzice |
| Niedziela | 7.30/ Z int. róży Janiny Młynarz (dzięk-błag) 10.00/ Pro populo |
Poza parafią Msze św. greg.: † Władysław Drynda;