w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów;

w środę – św. Franciszka z Asyżu

w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

w sobotę – NMP Różańcowej (główna uroczystość tygodniowego Odpustu w Bochni)

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i potrzeby parafialne. Dziękuję rodzinom (Urban, Aksamit, Nowotny i Data) za posprzątanie świątyni i dekorację.

3. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych (dla dzieci są specjalne materiały): od poniedziałku do piątku – g. 17.00, w soboty – g. 8.30 (czyli po Mszy św.), w niedzielę – g. 15.00.

4. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź oczywiście codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w czwartek od godz. 16.00. W piątek od godz. 8.00 wyjazd z posługą do chorych.

5. Trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych. W tym celu organizowana jest zbiórka zużytych przedmiotów (telefony komórkowe klawiszowe i smartfony, tablety i laptopy). Urządzenia możemy składać w zakrystii do specjalnego pudła (do końca października).

6. Od dziś rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Audycje w każdą niedzielę o g. 18.10 (powtórka poniedziałek g. 22.00).

7. W przyszłą niedzielę w Mielcu odbędzie się Diecezjalny Różaniec dla Małżeństwa i Rodziny. Ksiądz Biskup zaprasza chętnych do udziału w tym diecezjalnym dziele modlitewnym. Z tej okazji pójdziemy w parafialnym Marszu Różańcowym, tradycyjnie od kapliczki przy Drwince do kościoła. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

8. Badanie kompleksowe wzroku w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie 9.10. od g. 14.00.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku do nabycia także specjalny numer Gościa Niedzielnego „Matka uczniów” oraz Kalendarz Misyjny (ścienny).

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 2 – 8 październik 2023
Poniedziałek17.001/ † Jan Głogowski r. śm. i jego rodzice
Wtorek17.001/ † Franciszek i Zofia Banaś, Franciszek Cygan
Środa17.001/ † Franciszek Madej i jego rodzice