1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś mamy okazję do uzyskania odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami), a o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.

2. Nadal w naszej świątyni obowiązuje limit wiernych, dlatego proszę ze względu na troskę o zdrowie nas wszystkich o respektowanie wskazań strażaków.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, a dziś do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

4. We wtorek (13.04) o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania.

5. W środę (14.04) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców.

6. Dziękuję rodzinom (Machaj, Kaim, Aksamit i Sądel) za posprzątanie świątyni.

7. Już dziś chciałem prosić, że jeśli ktoś ma przy domu bukszpan to bardzo by nam się przydał, w stosownym czasie, na dekoracje prymicyjne. Podczas wczorajszego spotkania zostało ustalone dekorowanie drogi przejazdu prymicjanta i tak: Drwinia – od głównej krzyżówki do domu, Wola Drwińska – od krzyżówki do remizy we Woli Drwińskiej, Zielona – od krzyżówki do cmentarza.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać zamówione egzemplarze Gościa Niedzielnego, wydane z okazji Roku św. Józefa. Zamówiłem parę egzemplarzy dodatkowo, gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 12 – 18 kwiecień 2021
Poniedziałek7.001/ † Zygmunt Aksamit 30 dz. po śm. – od rodzeństwa
Wtorek7.001/ † Ks. Roman Kopacz – od LSO
Środa18.001/ † Aniela i Józef Markowscy, Maria Wronka