w poniedziałek – bł. Romana Sitko, prezb. i Towarzyszy męcz.

we wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.

w środę – bł. Michała Kozala, bp. i męcz.

w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

w sobotę – Niepokalanego Serca NMP;

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, a dziś do puszek przed kościołem zbiórka na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Procesji Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym feretrony, chórowi i p. Organiście, druhom OSP, DSM oraz LSO.

3. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

4. W czwartek przypada 11. Rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Także w czwartek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie edukacji szkolonej dla uczniów klasy 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji z Najświętszym Sakramentem tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków.Oczywiście zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy przez całą oktawę.

5. W przyszłą niedzielę (18.06) Diecezjalne Święto Rodziny. Zachęcam do prywatnego wyjazdu na tę uroczystość lub wysłuchania transmisji w RDN Małopolska. Także za tydzień o godz. 10.00 msza św. „rodzinna”.

6. Trwają zapisy do Szkoły Muzycznej I st. w Mikluszowicach.

7. Dziękuję rodzinom (Majewscy, Biernat, Piekarz i Kaźmirek) za posprzątanie, a wczorajszym nowożeńcom za udekorowanie świątyni.

8.Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 12 – 18 czerwiec 2023
1/ † Czesław Banaś 30 dz. po śm. – od wnuczki Moniki z mężem
1/ † Karol i Barbara Madej
Wtorek18.001/ O Boże bł., opiekę MB dla mamy i łaskę zdrowia dla dziecka
Środa18.001/ † Maria (8 r. śm) i Mieczysław Pająk
Czwartek16.00
1/ W int. uczniów kl. VIII
1/ † Józefa i Tomasz Nosal, s. Andrzej
Piątek18.001/ † Celestyn (r. śm) i Maria Sadulscy, s. Jan
Sobota8.00
1/ † Tomasz i Barbara Nowotny i ich rodzice
Ślubna: Joanna Siudak – Adrian Miska
1/ W int. pewnego małżeństwa – 35 r. śl. (dzięk-błag)
1/ † Władysław Madej i jego rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Czesław Banaś (do 13.06);