w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; (jest to święto obowiązkowe)

w sobotę – św. Jacka, prezb.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” oraz na cele parafialne.

3. Dziękuję rodzinom (Więcek, Nosal, Rakoczy i Aksamit) za posprzątanie i udekorowanie świątyni. Podziękowania także dla panów, którzy w tygodniu pomogli przy drewnie na opał oraz pomoc w koszeniu trawy.

4. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

5. W sobotę rozpoczęcie 42 PPT na Jasną Górę. Dziś w Okulicach o godz. 17.00 spotkanie dla udających się na pielgrzymi szlak w grupie nr 7. Do naszej parafii pielgrzymi przybędą w niedzielę, podejmijmy ich w miarę możliwości z otwartym sercem i gościnnością.

6. W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii (w Zielonej) Gminne Dożynki. Wszystko rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w naszej świątyni, a następnie przejazd korowodu do Zielonej. Nie będzie już Mszy św. o godz. 15.30.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 12 – 18 sierpień 2024
Poniedziałek7.00/ O szczęśliwe rozwiązanie oraz zdrowie dla matki i dziecka
Wtorek7.00/ W int. Adama z okazji przyjętego Chrztu św. i jego rodziców
Środa18.00/ † Stanisław Kopeć r. śm.
Czwartek7.30/ † Mirosław Strzałba i jego ojciec Franciszek
10.00/ † Jan i Maria Żmudzcy, c. Józefa i Katarzyna
15.30/ Pro populo
Piątek18.00/ † Piotr i Balbina Więcek
Sobota8.00/ † Henryk Porębski
Niedziela7.30/ Z róży Marty Panek (dzięk-błag)
10.00/ W int. Jadwigi 70 ur. (dzięk-błag)
14.00/ Pro populo – Dziękczynna z okazji Gminnych Dożynek

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Katarzyna Kaźmirek (do 15.08); † Maria Machaj (trzy – od 15.08./16.08./17.08.)