1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

w czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.

w piątek – św. Jadwigi Śląskiej.(rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża)

w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męcz.

2. Dziś przeżywamy Dzień Papieski, z tej okazji zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Ta tydzień Światowy Dzień Misyjny, z tej racji składka na tacę będzie na fundusz misyjny.

3. Dziękuję rodzinom (Pięta, Filipek, Kordeusz i Matusik) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

4. Zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież, na Nabożeństwa Różańcowe. Na środę zapraszam nauczycieli i wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

5. Przypominam o przestrzeganiu reżimu sanitarnego w naszej świątyni. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich.

6. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za zmarłych w tradycyjnych „wypominkach”. Pod chórem na stolikach będą kartki, na których proszę wypisywać swoich bliskich zmarłych. Proszę napisać czy mają to być wypominki „całoroczne” czy „listopadowe”, a imiona i nazwiska pisać bez odmieniania.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnika.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, w tym tygodniu szczególnie wszystkim nauczycielom, życzę obfitości Bożych łask, dużo zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 12  18 października 2020
1/ † Krzysztof Fiołek – od Eweliny i Andrzeja Siudak z Wyżyc
1/ † Anna Banaś (9 dz. po śm) – od męża
Wtorek17.001/ † Krzysztof Fiołek 30 dz. po śm. – od mamy i sióstr
Środa17.001/ † Helena Przybysz (2 r. śm)
Czwartek17.001/ † Jan i Joanna Sądel oraz † rodzice i rodzeństwo
Piątek17.001/ † Józefa (r. śm) i Franciszek Aksamit, c. Maria
Sobota8.001/ † Jan Jurkowski (30 dz. po śm) – od syna Grzegorza z żoną i wnukami
1/ Z int. róży Zbigniewa Matusika (dzięk-błag)
1/ † Tadeusz Machaj – od siostry Danuty z rodz.

Od 1 do 30.10.2020 – Msze św. greg. za śp. Jana Jurkowskiego.

W tym tygodniu przekazałem 20 mszy św. za śp. Marię Aksamit. Więcej informacji jest w linku: intencje mszalne (pogrzebowe).