1. Dzisiejsza niedziela kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.

we wtorek – bł. Michała Kozala, bp. i męcz.

w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

3. W środę (15.06) przypada 10. Rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę (19.06) Diecezjalne Święto Rodziny. Zachęcam do prywatnego wyjazdu na tę uroczystość lub wysłuchania transmisji w RDN Małopolska. Także za tydzień o godz. 10.00 msza św. „rodzinna” – zapraszam do udziału dzieci i rodziców, a po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna.

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, a dziś do puszek przed kościołem zbiórka na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

6. Dziękuję rodzinom (Machaj, Sądel, Aksamit i Staśto) za posprzątanie i udekorowanie świątyni. Przygotowujący ołtarze na Boże Ciało mogą już odebrać bannery do poszczególnych ołtarzy. Procesje w oktawie Bożego Ciała będą po Mszy św. wieczornej (zapraszam każdego dnia dzieci sypiące kwiaty i niosących feretrony).

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia specjalny Gość Niedzielny poświęcony tematowi Eucharystii (12 zł).

8. Otrzymałem na Caritas parafialny mydła w płynie, chętnych zapraszam po Mszy św. do salki pod zakrystią.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 13 – 19 czerwiec 2022
Poniedziałek7.001/ † Mieczysław Porębski – od syna Marcina w 30 dz. po śm.
Wtorek7.001/ † Barbara i Tomasz Nowotny
Środa18.001/ † Włodzimierz Półtorak r. śm.
Czwartek7.30
1/ † Adela i Stanisław Janusz, c. Elżbieta
1/ † Karol i Barbara Madej, s. Eugeniusz
Piątek18.001/ † Celestyn i Maria Sadulscy, s. Jan
Sobota18.001/ W int. Jakuba 18 ur. (dzięk-błag)
1/ † Jacek Zugaj 3 r. śm.
1/ † Jan i Honorata Więcek, s. Władysław

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Andrzej Kubas, † Mieczysław Porębski, przekazałem do odprawienia za: † Józef Majta (4), † Norbert Nosalski (7);