1. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od środy (16.12) rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do udziału w nich osobiście lub śledzenia rozważań roratnich na internetowej stronie parafialnej.

4. Opłatki w tym tygodniu będą rozprowadzane przez p. Organistę: 14.12. Drwinia – ul. Wspólna (od Wójcików do Lany) oraz ul. Nad Stawem i Miodowa; 16.12. Drwinia – ul. Ogrodowa, Kręta i Kwiatowa).

5. W tym tygodniu proszę zgłaszać chorych, do których planuję udać się w poniedziałek 21 grudnia. W przyszłą niedzielę po Mszy św. 15.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

6. Dziękuję rodzinom (Matusik, Aksamit, Kaźmierczak i Matusik) za posprzątanie świątyni.Dalej trwa porządkowanie terenu wokół kościoła. W przyszły poniedziałek (21.12) zapraszam kandydatów do Bierzmowania oraz rodziców do przygotowania szopki.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, dziś szczególnie na cele parafialne. W zakrystii są jeszcze małe świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara: 6 zł.

8. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowiai opieki MB Królowej Polski.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności † Stanisław Matusik i Eugeniusz Madej. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 14 – 20 grudnia 2020
Poniedziałek17.001/ † Krzysztof Fiołek – od Marii i Tadeusza Trąbków z Lanckorony
Wtorek17.001/ † Jan i Barbara Durbacz, s. Ferdynand
Środa17.001/ † Stefania i Piotr Zegiel, Józefa i Piotr Potempa i ich rodzice
Czwartek17.001/ † Krzysztof Fiołek – od wychowawczyni ze SP
Piątek17.001/ † Stefan Styczeń 20 r. śm. rodzice: Barbara i Jan
Sobota7.00
1/ † Stanisław Matusik 9 dz. po śm. – od żony i dzieci
1/ † Maria i Józef Data (r. śm.) i ich rodzice
1/ † Zofia i Franciszek Kordeusz i ich rodzice
1/ † Feliks Koperski 8 r. śm., Teresa i Władysław Koperscy

Poza parafią odprawiane są Msze św. gregoriańskie za: † Annę Banaś, † Józefę Styczeń (do 14.12), † Władysława Głogowskiego (do 15.12). Od 10.01.2021 ks. Henryk Zasiura SChr (Częstochowa) rozpocznie Msze św. gregoriańskie za † Mieczysławę Styczeń, a ks. Mariusz Gutowski SChr (Anglia) odprawi 10 intencji († Maria Aksamit – 4, † Barbara Nosal – 6).