we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona Polski – w naszych modlitwach pamiętajmy o Biskupie Ordynariuszu z okazji jego imienin;

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

3. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach majowych, szczególnie zapraszam dzieci.

4. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać „Dni krzyżowe”, w czasie których będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Z tej racji o godz. 18.00 będzie procesja błagalna ze śpiewem Litanii do Matki Bożej, następnie będą modlitwy błagalne przy krzyżu misyjnym, później czytanka, a po niej Msza św.

5. W środę (17.05) po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

6. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. „rodzinna”, dlatego szczególnie zapraszam rodziców z dziećmi. Zamierzamy stworzyć dla zainteresowanych małżeństw grupę na Messenger, gdzie będziemy mogli ustalać formy i terminy spotkań. To ułatwi organizację spotkań w przyszłości.

7. Dziękuję rodzinom (Boruta, Baniak, Gola i Babkiewicz) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 15 – 21 maj 2023
1/ † Czesław Banaś 7 dz. po śm. – od córek
1/ O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka
Wtorek18.001/ † Józef Dziura, Zofia Gawłowicz
Środa18.001/ † Helena i Ludwik Zugaj, zm. z rodz. Zugaj
Czwartek18.001/ † Józefa (r. śm) i Jan Potępa, Mieczysław Leśniak
Piątek18.001/ † Mieczysław i Władysława Pięta
Sobota8.001/ † Czesława i Władysław Szybińscy i synowie
1/ † Jan i Józefa Matusik, c. Maria, s. Jan, Mieczysław i Czesław
1/ † Piotr Więcek (r. śm) i jego rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie: † Stefania Golińska, † Maria Pacholec, † Czesław Banaś;