1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny i z tej okazji składka będzie na misje.

w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej

we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty.

w piątek – św. Jana Kantego, prezb.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i potrzeby parafialne. Dziś do puszek można złożyć ofiarę z okazji Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Dziękuję rodzinom (Kutyba, Głogowscy, Boruta i Młynarz) za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie.
5. W środę na różaniec oraz Mszę św. połączoną ze specjalnym rozważaniem i wręczeniem różańców zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W środę także święto patronalne Służby Zdrowia.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie adoracja w ramach całorocznej adoracji w naszej diecezji. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony pomiędzy Mszami i tak jak prosiłem zelatorów i zelatorki proszę o poprowadzenie krótkich adoracji czy też różańca, oczywiście niech będzie też czas na adorację indywidualną w ciszy. Na godz. 14.30 zapraszam na adorację LSO i DSM.

7. Na stolikach pod chórem znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie pracownikom służby zdrowia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 16 – 22 październik 2023
Poniedziałek17.001/ † Jan Sadulski 7 r. śm.
Wtorek17.001/ † Bolesław Kmak
Środa17.001/ † Józefa (r. śm) i Franciszek Aksamit, c. Maria
Czwartek17.001/ † † Józef Machaj 1 r. śm.
Piątek17.001/ W int. Natalii i Kamila 6 r. śl. (dzięk-błag)
Sobota8.001/ † Anna i Józef Głogowscy, s. Krzysztof, c. Maria
1/ † Stefan i Zofia Hełpa i ich rodzice, Franciszek Gajos