w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP

w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia

2. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na „tacę”. Za tydzień składka będzie na WSD w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.

3. Od tego tygodnia Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00 (z racji wyjazdów na spowiedzi w dekanacie).

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam do udziału. W piątek Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się EDK.Zachęcam do udziału.

5. W sobotę podczas Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Ze stolika można dziś zabrać deklaracje, które w sobotę należy przynieść na Msze św., a także przynieść ze sobą świece.

6. Dziękuję rodzinom (Potępa, Głogowscy, Zegiel i Banach) za posprzątanie świątyni.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne (ofiara 8 zł).

8. W tym roku bardzo proszę o przygotowanie grobu i ciemnicy mieszkańców Drwini (prawa strona od p. Banachów aż do mostu na Drwince). Ofiary na kwiaty do grobu będą zbierane za tydzień podczas Gorzkich Żali. Pamiętajmy, że w Niedzielę Palmową będą rozprowadzane palmy, a ofiary pójdą na rehabilitacje.

9. W imieniu własnym oraz ks. Bpa Leszka dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie ks. Stanisława Skowrona.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 20 – 26 marzec 2023
1/ † Jan i Felicja Zegiel, s. Kazimierz, Helena i Władysław Aksamit
1/ † Ks. Stanisław Skowron 7 dz. po śm – od uczestników pogrzebu
Wtorek7.001/ † Iwona Owsiak (r. śm) i jej rodzice
Środa18.001/ † Jacek Zugaj, Józef Machaj
Czwartek7.001/ † Józefa i Jan Potępa, Mieczysław Leśniak
Piątek18.001/ † Ks. Roman Kopacz 3 r. śm.
Sobota8.001/ † Halina Gach, Helena, Józef i Stanisław Gach
1/ † Jan i Julia Ferenc