1. Przeżywamy dziś Dzień Modlitw za Emigrację.

w poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski – odpust w naszej parafii – Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 15.30. Przez cały dzień kazania będzie głosił ks. Piotr Smoła – dyrektor Domu Emerytów w Tarnowie. Jutro nabożeństwo majowe o g. 15.00.

we wtorek – św. Floriana, męcz. – patronalne święto strażaków, za których będziemy modlić w niedzielę (9.05) o godz. 10.00.

w czwartek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

w sobotę – uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz. – głównego patrona Polski i diecezji

3. Nadal w naszej świątyni obowiązuje limit wiernych, dlatego proszę ze względu na troskę o zdrowie nas wszystkich o respektowanie wskazań strażaków.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”. Bóg zapłać tegorocznym bierzmowanym za ofiarę na dar ołtarza (nowe świece ołtarzowe).

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. W piątek od godz. 8.00 udam się do chorych.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

7. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w soboty o g. 8.00, a w niedziele o g. 15.00. Zachęcam do udziału, jak również do modlitwy przy kapliczkach.

8. Dziękuję rodzinom (Sieczka, Sieczka, Pięta, Madej, Madej i Bawół) za posprzątanie świątyni, placu wokół kościoła i udekorowanie na Odpust. Za pomoc dziękuję też DSM.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: † Jan Zegiel. Dobry Jezu …

Intencje mszalne – 9 maj 2021

1/ † Ks. Roman Kopacz – od rodz. Twardowskich
2/ † Władysław Głogowski – od córki Agnieszki z rodz.
2/ † Maria i Jan Banaś, s. Krzysztof, Anna Banaś
1/ W int. Aleksandry 18 ur. (dzięk-błag)
Wtorek18.001/ † Adam i Józefa Walkowscy, c. Danuta
Środa18.001/ † Helena i Jan Koźlińscy, c. Jadwiga, s. Jerzy
Czwartek18.001/ W int. ks. Stanisława Skowrona z ok. im.
1/ † Franciszek (9 r. śm) i Katarzyna Patyk, rodzice i Marian Szydłowski
1/ † Wiktor Matusik r. śm. – od syna z rodz.
Sobota8.001/ † Władysława i Tadeusz Jaworscy, Józefa i Stefan Nosal
1/ † Jan i Józefa Matusik, c. Maria, s. Jan i Mieczysław
1/ W int. strażaków z OSP naszej parafii i ich rodzin
1/ † Aniela i Józef Madej r. śm. i ich rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za:

† Jan Boruta, † Adam Szelegieniec (od 3.05), † Adam Twardowski (od 5.05).