1. Obchodzimy dziś w Polsce Dzień Dziękczynienia. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w poniedziałek – śwKarola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

w środę – św. Bonifacego, bpa i męcz.

w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; (Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego) – w piątek post nie obowiązuje.

w sobotę – Niepokalanego Serca NMP;

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i potrzeby parafialne. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

3. Dziękuję rodzinom (Nowak, Matusik, Zegiel i Zegiel) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Procesji Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, chórowi parafialnemu, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym feretrony, druhom OSP, Policji,DSM oraz LSO.

5. Zapraszam do udziału w procesjach w oktawie Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i wianków.

6. W piątek od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych z racji pierwszego piątku.

7. W przyszłą niedzielę w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie w godz. 10-14 odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

9. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do PierwszejKomunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie wparafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiemmożliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 3 – 9 czerwiec 2024
Poniedziałek18.00 / W int. Anny Głogowskiej 18 ur. (dzięk-błag)
Wtorek18.00 / † Józef Nowak – od siostry Marii z rodz.
Środa18.00 / † Ks. Roman Kopacz
Czwartek18.00 / † Władysław i Helena Aksamit, Tomasz Machaj, Alfred Szczepuch
Piątek7.00 / † Bogdan Kostka 2 r. śm.
18.00 / † za dusze w czyśćcu cierpiące
Sobota8.00 / † Piotr Orłowski 4 r. śm.
Niedziela7.30 / † Bolesław Rzeszowski (25 r. śm), Zuzanna, Bronisława i Józef Rzeszowscy
10.00 / † Franciszek Madej 4 r. śm. i jego rodzice
15.30 / Pro populo