1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. Od dziś przestaje obowiązywać dyspensa zwalniająca z udziału we Mszach świętych w dni nakazane.

w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zak.

w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

3. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni.

4. Wczoraj siedmiu ministrantów a naszej parafii zostało przyjętych do posługi lektora. Gratuluję zarówno tym młodym ludziom, jak i ich rodzicom, życząc nadal pełnej poświęcenia i gorliwości służby przy ołtarzu.

5. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego w piątek o godz. 8.15.Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej za ten dla wszystkich trudny rok.

6. W dniach 21-23.06. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

7. W Ośrodku Zdrowia w Świniarach (5.07. g. 11.00) oraz w Dziewinie (7.07. g. 14.00) odbędą się kompleksowe badania wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Informacje na plakacie w gablocie.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

9. Dziękuję rodzinom (Staśto, Urban, Nosal i Nowotny) za posprzątanie i udekorowanie świątyni, jak również czwartkowej parze ślubnej za udekorowanie.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim Ojcom, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 21 – 27 czerwiec 2021
Poniedziałek7.001/ † Bogumił Gola – od Małgorzaty Waśniowskiej
2/ † Anna Banaś – od Romana Nosala z rodz.
Wtorek7.001/ † Zofia i Władysław Banach, Janina i Władysław Banach
2/ † Anna Banaś – od sąsiadów Mariana Przybysz i Wojtka Kaźmirka z rodz.
Środa18.001/ † Bogumił Gola – od Beaty Mróz z rodz.
Czwartek7.00
1/ † Anna Banaś – od Łukasza Stycznia z rodz.
1/ † Jan i Barbara Durbacz
1/ W int. nauczycieli, wychowawców, pracowników i uczniów ZSP w Drwini
1/ W int. Janiny 90 ur. (dzięk-błag)
2/ † Jan Styczeń, s. Waleria i ich rodzice
Sobota8.001/ † Stanisław Machaj, rodzice: Anna i Stanisław

1/ † Helena i Władysław Aksamit, s. Jan, Waleria, Michał, s. Alfred Szczepuch, rodzice i Mirosław Mietła
1/ † Maria (r. śm.) i Władysław Data

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Zegiel, † Stanisław Banach, † Maria Nosal; Do dyspozycji ks. Grzegorza przekazałem pozostałe jeszcze intencje za † Annę Banaś.