1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam w wolnym czasie do lektury Pisma Świętego. W sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w środę – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.

w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;

w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa, bp.;

3. Dziękuję rodzinom (Boruta, Piechura, Kapturkiewicz i Kaźmirek) za posprzątanieświątyni i troskę o dekorację.

4. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na tacę i potrzeby parafialne. Z serca dziękuję wszystkim, którzy podejmowali mnie podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej, za życzliwość, dobre słowo, gościnę. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.

5. W sobotę (27.01) w Sanktuarium w Strzelcach Wielkich o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd zespołu Trebunie-Tutki. Wstęp jest bezpłatny.

6. Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego oraz PSP w Bochni, w związku z trwającym okresem grzewczym przypominają o obowiązku corocznego przeprowadzania kontroli przewodów kominowych, wentylacyjnych i spalinowych oraz instalacji gazowych. Jest także rekomendacja do zakupu czujników dymu i tlenku węgla.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia Promyczek Dobra i można zabrać ze stolików „Trwajcie w miłości”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, dziś szczególnie wszystkim babciom i dziadkom, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski. Dziękuję też wszystkim za skierowane do mnie życzenia z okazji imienin i dar modlitwy.

Intencje mszalne 22 – 28 styczeń 2024
Poniedziałek7.001/ † Maria Buczak – od syna Józefa z żoną
Wtorek7.001/ † Zdzisław Tabor 30 dz. po śm. – od dzieci
Środa17.001/ † Stefania i Franciszek Majta i ich rodzice
Czwartek7.001/ W int. Lisy 1 ur. (dzięk-błag) – od dziadków
2/ O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia (poza parafią)
Piątek17.001/ W int. Emilii 18 ur. (dzięk-błag)
Sobota8.001/ † Władysława Nesnal – od Doroty Ścibor z rodz.
1/ † Adam (r. śm) i Zofia Kaim i ich rodzice
1/ † Ferdynand Durbacz

Poza parafią Msze św. greg.:  Józef Nowak, † Zdzisław Tabor, † Stanisław Kaźmirek;