1. Przeżywamy dziś Wniebowstąpienie Pańskie, a za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych

w piątek – św. Filipa Nereusza, prezb.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i na prowadzone przy kościele prace.

3. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach majowych.

4. W poniedziałek (21.05) zapraszam młodzież z klasy 8 wraz z rodzicami i bliskimi na Mszę św. o godz. 19.00 w czasie której będziemy modlić się za młodych przed rozpoczynającymi się egzaminami.

5. Już czas pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. W tym roku pójdziemy z procesją po Woli Drwińskiej. Jak tylko nam się uda to chcemy przygotować metalowe konstrukcje na wszystkie ołtarze, a bannery mamy z ostatnich lat, więc są już gotowe. Bardzo proszę mieszkańców Woli Drwińskiej o przygotowanie ołtarzy.

6. Dziękuję rodzinom (Porębscy, Drabik, Bawół i Matusik) za posprzątanie i troskę o dekorację w świątyni.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim Matkom z okazji ich Dnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 22 – 28 maja 2023
1/ † Stanisław i Ireneusz (r. śm) Fiołek, Tadeusz i Maria Fiołek
1/ W int. uczniów klasy 8 za łaskę daru Bierzmowania oraz światło Ducha Świętego na czas egzaminów – od Wychowawczyni i Pani Dyrektor
Wtorek18.001/ †Jan Sławek, rodzice: Adam i Weronika
Środa18.001/ † Józef Kaźmirek, s. Jan
Czwartek18.001/ † Anna Banaś z ok. Dnia Matki
Piątek18.001/ † Helena Przybysz
Sobota8.001/ † Mieczysław Porębski 1 r. śm. – od dzieci

1/ † Stanisław Banach, Franciszek i Barbara Banach, s. Jan, Władysław i Maria Paluch, Adam i Katarzyna Podsiadło
1/ † Stanisław Aksamit 6 r. śm.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za:

† Stefania Golińska, † Maria Pacholec, † Czesław Banaś;