1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w środę – święto św. Szymona i Judy Tadeusz, Apostołów

2. Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę Synodalną.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych – jak nic się nie zmieni Msza św. o godz. 10.00 będzie na cmentarzu, a po niej procesja różańcowa z modlitwą za zmarłych. Nawiedzajmy cmentarze przed i po 1 listopada, aby były one dla nas wszystkich miejscami do bezpiecznej modlitwy za naszych zmarłych. W przypadku przeziębienia pozostańmy w domach. Dbajmy nawzajem o nasze zdrowie. Pamiętajmy o limicie wiernych w kościele i zachowaniu odległości (także na cmentarzach).

4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych (a zarazem przed I piątkiem) w czwartek od godz. 16.00, a w inne dni (poza środą) pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. W środę o godz. 17.00 będzie najpierw Różaniec.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie możliwość złożenia do puszek przy kościele (oraz na cmentarzu) ofiary na utrzymanie WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w tym trudnym czasie na potrzeby parafialne.

6. Dziękuję rodzinom (Nadolnik, Krzepisz, Golemiec i Zegiel) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

7. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

8. Pod chórem na stolikach znajdują się kartki na „wypominki”.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnika.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, dużo zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 26 października  1 listopada 2020
Poniedziałek17.001/ † Władysława i Tadeusz Jaworscy, Józefa i Stefan Nosal
Wtorek17.001/ † Adela i Adam Przybysz i ich dzieci
Środa17.001/ † Zofia Maślak, s. Jerzy (8 r. śm)
Czwartek17.001/ † Krzysztof Fiołek – od Anny i Mariusza Nowak z Grobli
Piątek17.001/ † Tadeusz Smarzewski
Sobota8.001/ † Krzysztof Fiołek – od Stanisławy Madej
1/ † Joanna Gierczak (1 r. śm)
1/ † ks. Roman Kopacz

Od 1 do 30.10.2020 – Msze św. greg. za śp. Jana Jurkowskiego.