1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość I Komunii św. Wspomnijmy ten wyjątkowy dzień z naszego życia sprzed lat i pomyślmy jak często przyjmujmy Jezusa do naszego serca. Dziś także uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

w piątek – święto Nawiedzenia NMP

w sobotę – św. Justyna, męcz. (pierwsza sobota miesiąca)

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i na potrzeby parafialne. Udało się zakończyć prace z witrażami na chórze. Bóg zapłać wszystkim. Składka w Boże Ciało będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dekorację i wszelkie porządki w kościele i na zewnątrz, a także za dar ołtarza.

5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała – suma i procesja będą w Zielonej. Zadbajmy o zabranie wszystkich feretronów (zachęta do mieszkańców Zielonej). Serdecznie zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała, szczególnie małe dzieci sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami (święto obowiązkowe!).

6. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe, a w miesiącu czerwcu na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, szczególnie wszystkim matkom, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 27 maja – czerwiec 2024
Poniedziałek18.00 / † Maria Nosal 3 r. śm – od męża i córek
Wtorek18.00 / † Władysława i Tadeusz Jaworscy, Józefa i Stefan Nosal
Środa7.00 / † Irena Sławek 30 dz. po śm. – od Doroty i Marka Łach z s. Marcinem
18.00 / † Elżbieta Janusz, Feliks i Maria Artymiwa
Czwartek7.30 / Pro populo
10.00 / † Józef Kaźmirek, s. Jan i Stanisław
15.30 / † Jan i Helena Nowak, s. Andrzej i Józef, zm. z rodz. Kaimów i Nowaków
Piątek7.00 / O szczęśliwe rozwiązanie oraz zdrowie dla matki i dziecka
18.00 / † Andrzej i Janina Machaj, s. Tadeusz i Andrzej
Sobota18.00 / † Zofia Uranowska, s. Aleksander, Czesława i Władysław Szybińscy oraz synowie
Niedziela7.30 / † Zdzisław Pająk 9 r. śm. rodzice: Józefa i Piotr
10.00 / Pro populo – (dziękczynna za 25 i 10 kapłańskiej posługi)
15.30 / † Helena i Władysław Klasa

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Irena Sławek;