w piątek – święto św. Kazimierza, Królewicza;

2. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na „tacę”, a dziś także do puszek jako pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Ofiary do puszek będą zbierane także w Środę Popielcową.

3. W poniedziałek i we wtorek zapraszam od godz. 16.00 do wspólnej modlitwy w ramach nabożeństwa 40-godzinnego. Bardzo proszę róże różańcowe, kobiet w poniedziałek, a mężczyzn we wtorek, do poprowadzenia modlitwy różańcowej, a po niej będzie czas do osobistej adoracji. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w czwartek od godz. 16.00.

4. W tym tygodniu Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta – od 18-60 roku życia, a także abstynencja od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia).

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. Do chorych z posługą udam się od godz. 8.00. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. popołudniowa. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.

6. W naszych codziennych modlitwach módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie i o pokój na świecie.

7. Dziękuję rodzinom (Kaźmierczak, Młynarczyk, Uranowscy i Nosal) za posprzątanieświątyni, a wczorajszym nowożeńcom za udekorowanie.

8. Wczoraj nasi ministranci wygrali dekanalny turniej w Szczurowej. Gratulujemy!

9. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

11. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Norbert Nosalski. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 2luty – 6 marzec 2022
Poniedziałek17.001/ † Józefa Boruta 3 r. śm.
Wtorek7.00
1/ † Helena Bolek
1/ † Norbert Nosalski 7 dz. po śm. – od żony
Środa7.00
1/ † Anna Porębska – od męża
1/ † Helena i Ludwik Zugaj, Jacek Zugaj
Czwartek17.001/ † Helena Przybysz
1/ †Józef Majta 30 dz. po śm. – od syna Rafała z żoną
1/ † Iwona Owsiak (r. śm) i jej rodzice
Sobota8.001/ † Stefan i Mieczysława Siudak oraz ich rodzice
1/ Z int. Róży Józefa Radomskiego (dzięk-błag)
1/ † Władysław (r. śm) i Stefania Matusik, Jan i Katarzyna Matusik

Msze św. gregoriańskie poza parafią† Józef Majta (od 1-30.03) – dwie, † Norbert Nosalski (2-31.03)† Jan Zegiel (28.021.03);