1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei. Już zachęcam do udziału w roratach, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, dla których przygotowane są specjalne materiały.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w poniedziałek – 13 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża.

w środę – św. Andrzeja, Apostoła;

w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezb.;

3. Bóg zapłać za ofiary składane „na tacę”, a także na potrzeby parafialne oraz ogrzewanie.Dziękuję tym, którzy pracowali przy remoncie wieży naszej świątyni.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w tym tygodniu będzie normalnie, pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.00. Z posługą do chorych udam się bliżej świąt Bożego Narodzenia. Wypominki do środy przed Mszą św. połączone z dziesiątkiem różańca. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji „wypominków”, od dziś czytane są już nowe wypominki całoroczne.

5. Opłatki w naszej parafii będą rozprowadzane tradycyjnie przez p. Organistę. W tym tygodniu: w środę (30.11) od g. 15.00 i po Mszy św. – droga wojewódzka i ulice przy Urzędzie Gminy; w piątek (2.12) od g. 15.00 – ul. Wspólna – od p. Rymut, ul. Zaciszna i Szkolna; w sobotę (3.12) po Mszy św. – ul. Wspólna – od. p. Styczniów Ł. do p. Nosalskich i Poręków. Pamiętajmy o wdzięczności p. Organiście za całoroczną posługę w naszej parafii.

6. Dziękuję rodzinom (Majta, Boruta Słowik i Kapturkiewicz) za posprzątanie świątyni i dekorację adwentową.

7. W zakrystii można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara za świece: małe 9 zł, a za duże 25 zł, a także chlebki miłosierdzia – ofiara 9 zł.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest dla dzieci Promyczek Dobra.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowiai opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 28 listopada – 4 grudnia 2022
Poniedziałek17.001/ † Julian i Anna Samek, c. Elżbieta i Teresa
Wtorek17.001/ † Marian, Stanisława i Stanisława Matusik
Środa17.001/ † Jan Urban – od wnuczki Ani z rodz.
Czwartek17.001/ † Andrzej Gołębiowski z ok. im.
1/ † Janina (r. śm) i Józef Madej oraz ich rodzice
1/ † Stefan Tomala (8 r. śm.), Piotr (10 r. śm) i Krystyna Orłowscy
Sobota8.001/ W int. Patrycji i Jakuba
1/ Z int. Róży Marty Kaźmirek (dzięk-błag) i rodzin sióstr różańcowych
1/ † Aleksander Góra r. śm.