1. Trwając w oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiaj także kolejna Niedziela Synodalna.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków Męczenników; w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (światowy dzień modlitw o pokój); w sobotę – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kośc.
  3. We wtorek o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców Zielonej na Mszę św. „kolędową”. Proszę ze sobą przynieść wodę, którą poświęcę i wręczę broszurę do modlitwy rodzinnej.
  4. W czwartek o godz. 15.00 Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego w czasie której będziemy dziękować Bogu za przeżyty rok.
  5. W niedzielę (3.01) o godz. 15.30 zapraszam na kolejne kazanie katechizmowe.
  6. W piątek (1.01) z racji uroczystości post nie obowiązuje.
  7. Dziękuję rodzinom (Nowak, Ścibor, Kaźmierczak i Porębscy) za posprzątanie świątyni przed świętami. Pragnę wyrazić wdzięczność kandydatom do Bierzmowania i ich rodzicom za przygotowanie całej dekoracji na święta Bożego Narodzenia oraz Markowi Biernatowi za przygotowanie nowej szopki do naszej świątyni. Bóg zapłać rodzinie, która zakupiła nowe figury do szopki. Dziękuję wszystkim Sołtysom i Zarządom OSP za życzenia dla mnie i wszystkich parafian, a także chórowi parafialnemu za śpiew w święta.
  8. Pamiętajmy, aby dbać o zdrowie swoje i bliźnich.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, dużo zdrowia i opieki MB Królowej Polski.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aniela Czesak. Dobry Jezu …
Intencje mszalne 28 grudnia 2020 – 3 stycznia 2021
1/ † Tadeusz Machaj – od Marii i Pawła Twardowskich
1/ † Genowefa Szybińska 9 dz. po śm. – od córki Małgorzaty z mężem
Wtorek7.00
1/ † Pelagia i Józef Gardziel
1/ Msza św. „kolędowa” dla wszystkich mieszkańców Zielonej.
Środa17.001/ † Emilia i Stefan Nowak
Czwartek7.00
1/ † Jan Machaj 30 dz. po śm. – od rodziny
1/ † ks. Roman Kopacz – od rodz. Machajów
1/ † Janina i Karol Penter, s. Karol
1/ † Jan Nosal, rodzice: Stefania i Ludwik oraz zm. rodzeństwo
Sobota7.30
1/ † Aniela Czesak 9 dz. po śm. – od dzieci
1/ † Józefa Styczeń – od Piotra Aksamit z rodz.
1/ W int. Szymona z ok. 18 ur. (dzięk-błag. za wstaw. św. JP2)
1/ † Aleksandra Hełpa, b. Tadeusz i Stefan i ich rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie: † Anna Banaś (do 30.12), † Eugeniusz Madej.