1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Gorzkie Żale dziś o godz. 15.00.

2. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym wszelkie dzieła parafialne.

3. W poniedziałek (29.03) Wielkopostna spowiedź parafialna w godzinach od godz. 15.00 do 18.00(przerwa 16.15-16.45). Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. We wtorek od godz. 8.00 udam się do chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie dodatkowych chorych do jutra, a także zgłosić do mnie fakt, gdyby nie było możliwości odwiedzić kogoś z chorych, do których jeżdżę na I piątki.

4. Nabożeństwa w Dni Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 15.00 (połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego). Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Wielki Piątek do godz. 22.00. W ten dzień obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość. Ofiary zbierane przy okazji adoracji krzyża i modlitwy przy grobie są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Jest to także I piątek miesiąca (brak Komunii św. nie przerywa praktyki 9 pierwszych piątków).

Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów przy kościele o godz. 9.00, 9.30, 11.00, 11.30 i 12.00, w Woli Drwińskiej o godz. 10.00, w Zielonej o godz. 10.30. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Proszę przynieść ze sobą świece.

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 (w procesji pójdziemy bez feretronów).

5. Z racji coraz większych ograniczeń odnośnie ilości wiernych wewnątrz świątyni, strażacy będę wpuszczać tylko limitowaną liczbę wiernych. Pozostałych zachęcam do udziału na zewnątrz. Bardzo proszę o zrozumienie i naszą wspólną odpowiedzialność za zdrowie. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego celebrowane w naszej świątyni będą transmitowane. W Niedzielę Wielkanocną będzie możliwość przyjęcia Komunii św. o godz. 11.15.

6. Zachęcam do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00.

7. Dziękuję rodzinom (Mandzyn, Sobolewscy, Michniak i Banaś) za posprzątanie świątyni. Wielkie Bóg zapłać p. Markowi Biernatowi za wykonanie nowych stołów do jadalni oraz pewnej osobie za zrobienie porządku wokół krzyża misyjnego. Dziękuje wszystkim za przygotowanie i uczestnictwo w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami Woli Drwińskiej. Bóg zapłać chórowi i śpiewającym dziś „Mękę Pańską”.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej i są jeszcze w zakrystii „paschaliki”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 29 marzec – 4 kwiecień 2021
Poniedziałek18.001/ W int. Igora 18 ur. (dzięk-błag)
Wtorek7.001/ † Józef Gawłowicz – od rodziny Banasiów
Środa18.001/ † Teofila i Józef Przybysz, Stefania i Jan Kleczyńscy