1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

w środę – święto Nawiedzenia NMP

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w sobotę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i potrzeby parafialne.

4. Dziękuję rodzinom (Domagała, Nosal, Michnik i Nosal) za posprzątanie i udekorowanie świątyni. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy obejściu świątyni. Dziękuję wszystkim małżeństwom zaangażowanym w spotkanie tydzień temu.

5. W środę ostatnie nabożeństwo majowe, a od czwartku (przez cały miesiąc czerwiec) na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 udam się posługą do chorych. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku są także album i książki o posłudze misyjnej kapłanów diecezji tarnowskiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Ścibor. Pogrzeb odbędzie się w Grobli. Dobry Jezu…

Intencje mszalne 29 maj – 4 czerwiec 2023
1/ † Maria Pacholec 30 dz. po śm. – od córki Joli z rodz.
1/ † Jan i Helena Nowak, s. Andrzej (r. śm), zm. z rodz. Nowaków i Kaimów
Wtorek18.001/ † Irena Mucha – od koleżanek córki Marii z Drwini
Środa18.001/ † Helena i Władysław Aksamit, Jan i Felicja Zegiel
Czwartek7.001/ † Bogdan Kostka 1 r. śm.
1/ † Piotr Aksamit
1/ † Władysława (r. śm) i Piotr Matusik
Sobota8.001/ † Maria Nosal 2 r. śm.
1/ † Franciszek Madej 3 r. śm.
1/ † Helena i Władysław Klasa

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Stefania Golińska (do 30.05); † Maria Pacholec; † Czesław Banaś;