w poniedziałek – św. Marty, Marii i Łazarza;

w środę – św. Ignacego z Loyoli, prezb.

w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa. i dok. Kośc.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

3. Dziękuję rodzinom (Kaźmirek, Nowak, Śliwa i Orłowscy) za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie.

4. W czwartek rozpoczynamy sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.

5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić przypisane modlitwy i przyjąć Komunię św., oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Szczególnie zapraszam tegoroczne dzieci I Komunijne oraz młodych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Wpiątek od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych, a po południu zapraszam do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę na „sumie” wprowadzimy do naszej parafialnej świątyni relikwie bł. Rodziny Ulmów. Zapraszam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

8. W wtorek (30.07) odbędzie się w remizie w Drwini spotkanie KGW, serdecznie zapraszamy nowe panie do włączenia się w działania Koła.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 29 lipiec – 4 sierpień 2024
Poniedziałek7.00/ † Helena Witkowska
Wtorek7.00/ † Władysława i Tadeusz Kępa
Środa18.00/ † Władysław Nowak (r. śm), rodzice: Barbara i Jan, Anna i Władysław Madej
Czwartek18.00/ † Bogdan Buczak 1 r. śm.
Piątek7.00/ † Barbara i Jan Grudzińscy
18.00/ † Jan i Józefa Młynarz (r. śm) oraz ich rodzice
Sobota8.00/ † Justyna Kleczaj
Niedziela7.30/ Z int. róży Krystyny Madej (dzięk-błag)
10.00/ Pro populo
15.30/ W int. Aleksandry 18 ur. (dzięk-błag)

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Irena Sławek (do 30.07), † Bogusław Drynda (do 30.07), † Katarzyna Kaźmirek;