1. Dziś w naszej parafii wielkie wydarzenie Prymicje kapłańskie ks. Grzegorza Banasia. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe.

w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP

we wtorek – św. Justyna, męcz.

w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

w sobotę – św. Bonifacego, bp i męcz.

3. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

5. W czwartek uroczysta procesja do czterech ołtarzy, które będą wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W oktawie procesje codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Na tę dodatkową Mszę św. zapraszam rodziny dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Jezusa do swoich serc. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny u chorych. Spowiedź codziennie pół godz. przed każdą Mszą św., natomiast w środę i piątek będę spowiadał od godz. 17.00.

8. Dziękuję rodzinom (Piekarz, Potępa, Smoleń i Zugaj) za posprzątanie świątyni. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Prymicji kapłańskich ks. Grzegorza. Jestem zbudowany zaangażowaniem, włożonym trudem bardzo wielu parafian oraz poświęconym czasem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 31 maj – 6 czerwiec 2021
1/ w int. Józefa Nowaka o łaskę zdrowia
1/ † Aniela i Tadeusz Czesak, s. Mieczysław i Kazimierz
Wtorek7.001/ † Maria i Andrzej Więcek, Barbara i Franciszek Piśko, s. Franciszek
Środa18.001/ † Zygmunt Aksamit – od Janiny Dąbrowskiej
Czwartek7.30
1/ † Zdzisław Pająk 6 r. śm. oraz jego rodzice i rodzeństwo
1/ † Józef Kaźmirek r. śm.
1/ † Adolfa Szybińska r. śm.
1/ † Józefa Żmudzka i jej rodzice
Sobota14.00
Ślubna: Aneta Młynarz – Marcin Golonka
1/ † Jan Tomala, Piotr i Maria Boruta
1/ † Władysław Madej 4 r. śm.
1/ W int. Doroty i Wiesława 30 r. śl. (dzięk-błag) – od synów z rodz.
1/ I Komunia św.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Adam Szelegieniec, † Adam Twardowski, † Jan Zegiel, † Stanisław Banach;