w poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

w środę – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji;

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać dla fundatorów witraży na chórze (lewa strona dokończona), a także słowa wdzięczności dla tych, którzy upiekli oraz nabyli ciasta podczas parafialnego odpustu.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza rodziców z dziećmi. W tym tygodniu z racji „dni krzyżowych” od poniedziałku do środy będzie procesja, podczas której będziemy śpiewać litanie i modlić się o urodzaje.

4. W środę o godz. 19.00 nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

5. Dziękuję rodzinom (Smarzewscy, Dziura, Zegiel, Kozak, Hyrc, Warian, Głogowscy i Banach) za posprzątanie świątyni i udekorowanie na odpust parafialny.Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i dobre przeżycie Odpustu parafialnego.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

8. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Otoczmy jego osobą naszą szczególną modlitwą. Ingres do katedry w Sosnowcubędzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Sławek. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 6 – 12 maj 2024
Poniedziałek7.00 / † Irena Sławek 7 dz. po śm. – od córki Magdaleny z Pawłem
18.00 / † Helena i Władysław Aksamit, Michał Szczepuch, s. Alfred, rodzice i Mirosław Mietła
Wtorek18.00 / † Wiktor Matusik 9 r. śm.
Środa18.00 / † Władysława i Tadeusz Jaworscy, Józefa i Stefan Nosal
Czwartek18.00 / † ks. Stanisław Skowron z ok. im.
Piątek18.00 / † Józefa Szlapa i jej rodzice: Maria i Władysław
Sobota8.00 / † Stanisław Fiołek 14 r. śm., s. Ireneusz, rodzice: Tadeusz i Maria
Niedziela7.30 / † Piotr i Maria Boruta i ich rodzice
10.00 / Pro populo