w środę – uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji (poświęcenie ziarna siewnego)

2. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, a dziś także do puszek z okazji Dnia Solidarności z Afgańczykami.

4. W środę (8.09) na Msze św. wieczorną i na spotkanie zapraszam przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania wraz z rodzicami.
5. Dziękuję rodzinom (Linczowscy, Styczeń, Grudzińscy i Banaś) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

6. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji potrwa do 20.09.2021. Studia te są dla osób świeckich i zakonnych i służą nie tylko pogłębieniu wiary, ale także przygotowują do nauczania religii.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia numer specjalny Gościa Niedzielnego.

8. Pragnę podziękować ks. Grzegorzowi Banasiowi za dar dla parafii z okazji przyjęcia święceń kapłańskich i prymicji: stojak pod paschał, dwa nowe ornaty (maryjny i czerwony), kapa fioletowa, welon na puszkę, „głęboką” patenę do komunikowania oraz odnowienie dwóch kielichów używanych do sprawowania Eucharystii.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Pająk. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 6 – 12 wrzesień 2021
Poniedziałek7.001/ † Anna Buller – od rodz. Więcków
Wtorek7.00
1/ † Józefa (r. śm) i Władysław Aksamit, s. Zygmunt
1/ † Jan Pająk 7 dz. po śm. – od żony
Środa7.00
1/ † Helena Bolek 2 r. śm.
1/ † Józef i Anna Serafin, ich synowie i córki
Czwartek7.001/ † Andrzej i Helena Machaj, Anatol Korszunow
Piątek18.001/ † Longin Zając i jego rodzice
Sobota8.001/ W int. Julii 18 ur. (dzięk-błag)
1/ W int. Józefy i Władysława 35 r. śl. (dzięk-błag)
1/ W int. Józefy i Jana 50 r. śl. (dzięk-błag) – od dzieci z rodz.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Anna Tomala† Elżbieta Styczeń; a także: † Stanisław Matusik (31.08-9.09)