1. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary, ostatnio szczególnie na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

2. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. popołudniowa. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.

4. W naszych codziennych modlitwach módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie i o pokój na świecie.

5. Dziękuję rodzinom (Matusik, Zegiel, Zegiel, Zegiel) za posprzątanie świątyni.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

7. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, najlepiej wszystkie, które znajdują się na załączonej liście (co ułatwi, aby max. waga paczki była do 17 kg). Do każdego kartonu zostanie dołączony krótki list skierowany do odbiorców paczki. Po otrzymaniu od Caritas kartonów z logo będzie trzeba spakować zebrane artykuły do paczek i odpowiednio je zabezpieczyć oklejając przezroczystą taśmą, tak aby logo Caritas i logo akcji pozostały widoczne.

Obecnie mam usterkę telefonu stacjonarnego, dlatego proszę dzwonić we wszelkich sprawach parafialnych na parafialny numer komórkowy 451 160 242.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, szczególnie wszystkim Paniom z okazji ich święta, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne – 13 marzec 2022
Poniedziałek7.001/ † Wiesława, Franciszek i Aniela Huśler