w poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezb.

w czwartek – święto św. Benedykta, opata,

w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz.

w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę” i na potrzeby parafialne.

3. Dziękuję rodzinom (Bawół, Kosiba, Matusik i Domagała) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

4. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

5. W dniach 17-25.08 odbędzie się 42 PPT na Jasną Górę. Tradycyjnie pielgrzymi przybędą do naszej parafii w dniu 18 sierpnia. Pielgrzymowanie jest możliwe dzięki życzliwości wielu osób na jej trasie. Dyrekcja PPT już teraz wyraża wdzięczność za „dach nad głową” i wszelką życzliwość. Koszt udziału w tegorocznej pielgrzymce (200 zł./ 150 zł. gdy druga osoba z domu/ 100 zł. gdy trzecia/ 75 zł. dzieci do końca podstawówki). Zapisy do końca lipca. Mam jedną prośbę – z racji tego, że tegoroczne dożynki będą w Zielonej akurat w dzień przybycia pielgrzymów, dlatego ogromna prośba, by w tym roku, w zastępstwie, pielgrzymów przyjęli mieszkańcy Woli Drwińskiej.

7. Prośba, aby w tym tygodniu wszelkie ważne sprawy parafialne załatwiać przy okazji Mszy św. – numer kontaktowy: 576 376 907 lub 451 160 242.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 8 – 14 lipiec 2024
Poniedziałek7.00/ † Antoni Hołyszko; (poza parafią) † Stanisław Kaźmirek – od brata Krzysztofa z żoną
Wtorek7.00/ † Stanisław Staśto 3 r. śm.; (poza parafią) † Zdzisław Tabor – od wnuków: Amelii i Filipa
Środa18.00/ † Józef (r. śm) i Janina Madej oraz ich rodzice; (poza parafią) † Janina Madej – od wnuka Huberta z żoną
Czwartek7.00/ † Włodzimierz (r. śm) i Krystyna Półtorak; (poza parafią) † Józef Sroga – od Jana i Teresy Nosal
Piątek15.00 ŚlubnaSylwia Janusz – Adrian Mirek
18.00/ Z róży Renaty Siudak (dzięk-błag)
Sobota8.00 / † Stanisław Piechura i jego rodzice;
14.00/ 100-lecie OSP Wola Drwińska (przy Remizie)
Niedziela7.30/ † Zofia (7 r. śm) i Tomasz Klasa;
† Janina Madej – od syna Waldemara z żoną
10.00/  Kazimierz Zegiel, Alfred Szczepuch, Helena i Władysław Aksamit;
Pro populo
15.30/ † Mieczysław Pająk – od siostry Barbary z rodz.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Irena Sławek, † Bogusław Drynda;