Drodzy Siostry i Bracia!

W najbliższą środę, tj. 15 czerwca, przypada dziesiąta rocznica ingresu do katedry tarnowskiej i rozpoczęcia pasterskiej posługi, jako biskupa diecezjalnego, przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Pragniemy w tym dniu otoczyć gorącą modlitwą naszego Pasterza oraz okazać Mu wyrazy naszej bliskości i oddania. Z tej okazji we wszystkich Mszach świętych odprawianych 15 czerwca należy dodać specjalną intencję w modlitwie wiernych. W tym dniu można też zyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za Biskupa w rocznicę rozpoczęcia jego posługi.

Naszemu Pasterzowi składamy z tej okazji serdeczne gratulacje, życząc obfitości Bożych łask, mocy i światła Ducha Świętego w dalszym jak najowocniejszym wypełnianiu pasterskiego urzędu na chwałę Trójcy Przenajświętszej, cześć Bogarodzicy i pożytek ludu Bożego.

† Stanisław Salaterski

WIKARIUSZ GENERALNY