1. Dziś przeżywamy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wśrodę Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Od soboty nowenna do Dzieciątka Jezus.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w środę – św. Łucji, dziew. i męcz.

w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.

3. Zapraszam do udziału w Roratach. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej. Już dziś chcę poinformować, że adwentowa spowiedź parafialna będzie w przyszłą środę 20 grudnia.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. rodzinna, na którą zapraszam rodziców wraz z dziećmi.

5. Święta coraz bliżej, więc już myślimy o szopce i wystroju świątyni. W tym roku chcemy to zrobić z Radą Parafialną, ale zapraszam chętnych do pomocy, a termin podam za tydzień.

6. W przyszła niedzielę przed kościołem młodzież będzie rozdawała sianko na stół wigilijny, a zebrane ofiary są przeznaczone na bocheńskie Hospicjum domowe.

7. W tym tygodniu p. Organista uda się z opłatkami: w środę od 15.00 – ul. Wspólna (Ł. Styczeń do D. Nosalski) i Poręków; w czwartek od 15.00 – ul. Ogrodowa i Kręta; w piątekod 15:00 – ul. Kwiatowa i Wspólna (od Tabor do Lany), w sobotę – ul. Nad stawem, Podstróże i Pasternik.

8. Dziękuję rodzinom (Kaim, Hełpa, Morońscy i Banaś) za posprzątanie świątyni.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz ogrzewanie świątyni. W zakrystii są jeszcze świece Caritas – ofiara: 9 zł (małe), 24 zł (duże) . Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Można już korzystać z widny zamontowanej przy kościele.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Nowak. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 11 – 17 grudnia 2023
1/ † Władysław i Maria Data
1/ Z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie Kingi oraz zdrowie dla niej i dziecka
Wtorek17.001/ † Maria Aksamit – od syna Stanisława z rodz.
Środa17.001/ † Władysława Nesnal – od Marii i Zdzisława Tabor
Czwartek17.00
1/ † Ignacy i Maria Kordeusz, s. Zdzisław i Władysław, Jan i Balbina Kuczyńscy, c. Maria
1/ O szczęśliwy przebieg operacji dla pewnej osoby
1/ † Zofia Kaim – od syna Andrzeja z żoną
1/ † Józef Nowak 7 dz. po śm. – od żony
Sobota8.001/ † Franciszek i Zofia Styczeń oraz ich rodzice
1/ † Stefan Styczeń 23 r. śm.
1/ † Irena i Władysław Rojek, s. Piotr

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Marek Majewski, † Maria Buczak;.