1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w czwartek – św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.

w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a szczególnie na ogrzewanie naszej świątyni.

4. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie ministrantów, lektorów oraz DSM-ki.

6. W piątek zapraszam na godz. 12.00 do naszej świątyni na Godzinę Łaski, która będzie szczególną okazją do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W tym tygodniu p. Organista będzie rozprowadzała opłatki. W środę: Drwinia (przy głównej drodze; a następnie do ul. Krótkiej), w czwartek: Zielona (cała), w piątek: od p. Rymut do ul. Szkolna i Zacisze, w sobotę: Wola Drwińska (cała). Będzie to dobra okazja by osobiście podziękować za posługę p. Organisty dla naszej wspólnoty parafialnej.

8. Dziękuję rodzinom (Wojciechowscy, Majerczyk, Plebańczyk i Grudzińscy) za posprzątanie świątyni i dekorację adwentową.

9. W zakrystii można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara za świece: małe 9 zł, a za duże 24 zł.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest specjalny numer GN – Historia Kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 4 – 10 grudnia 2023
1/ † Marek Majewski 30 dz. po śm. – od siostry Małgorzaty
1/ † Aleksander Góra
Wtorek17.001/ † Józefa Banaś, s. Jerzy i Wiesław, Adolf Styczeń
Środa17.001/ † Janina i Józef Madej oraz rodzice
Czwartek17.001/ † Adam (r. śm) i Helena Matusik, Józefa Matusik i jej rodzice
1/ † Aniela i Tadeusz Czesak, s. Mieczysław i Kazimierz
1/ † Adolf Pięta oraz rodzice: Franciszek i Katarzyna
Sobota8.001/ † Elżbieta Janusz – od znajomych
1/ † Eugeniusz Madej r. śm.
1/ † Stanisław Matusik

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Marek Majewski, † Maria Buczak;