1. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. We wtorek dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Od piątku (16.12) nowenna do Dzieciątka Jezus.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

we wtorek – św. Łucji, dziew. i męcz.

w środę – św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.

3. Zapraszam do udziału w Roratach.

4. W poniedziałek zapraszam kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców na Msze św. wieczorną i spotkanie odnośnie przygotowania szopki.

5. W środę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

6. W czwartek (15.12) adwentowa spowiedź parafialna w godz. 14.00 – 16.45 (przerwa:15.15-15.45) oraz po Mszy św. do godz. 18.30.

7. Z posługą do chorych udam się w piątek (16.12) od godz. 8.00, proszę o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzam na pierwsze piątki.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. rodzinna, na którą zapraszam rodziców wraz z dziećmi.

9. Dziękuję rodzinom (Machaj, Karpierz, Twardowscy i Machaj) za posprzątanie świątyni.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, dziś szczególnie na cele parafialne. W zakrystii są jeszcze małe świece Caritas – ofiara: 9 zł. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu w sobotę p. Organista będzie roznosił opłatki w Woli Drwińskiej.

11. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Drwini zapraszają do udziału w akcji „Sianko Wigilijne” na rzecz podopiecznych  Bocheńskiego Hospicjum Domowego im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Kwesta dla hospicjum odbędzie się w następną niedzielę. Wolontariusze będą  rozdawać sianko na wigilijny stół, w zamian za datki do puszek. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Pelagia Warian i Władysław Aksamit.

Intencje mszalne 12 – 18 grudnia 2022
1/ † Irena Smarzewska 30 dz. po śm. – od syna
1/ † Jan (r. śm) i Barbara Durbacz, s. Ferdynand
Wtorek17.001/ † Stanisław Staśto
Środa17.001/ † Józefa (r. śm) i Ignacy Banaś, Janina (r. śm) i Józef Madej
Czwartek17.001/ † Pelagia Warian 7 dz. po śm.
2/ † Władysław Aksamit 7 dz. po śm.
Piątek17.001/ † Mieczysław Porębski – od córki Marty z rodz.
Sobota8.001/ † Irena (r. śm) i Władysław Rojek, s. Piotr
1/ † Maria i Władysław Data
1/ † Józef i Janina Matusik, s. Stanisław, zm. z rodz. Matusików i Tobiaszów

Poza parafią odprawiane są Msze św. gregoriańskie za: † Irena Smarzewska.