1. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, a dziś także składane do puszek.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w środę – św. Ambrożego, bp. i dok. Kośc.

w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

3. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach, które w tym roku są Rodzinnym Pielgrzymowaniem. We wtorek na roraty szczególnie zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów oraz DSM. W sobotę roraty wyjątkowo będą o godz. 7.00.

4. W czwartek (8.12) zapraszam na adorację w Godzinie Łaski (12.00 – 13.00). Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała zesłanie wielu łask dla duszy i ciała.

5. Czas, aby już pomyśleć o przygotowaniu przez kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia. W przyszłym tygodniu ogłoszę spotkanie formacyjno-organizacyjne.

6. Opłatki w tym tygodniu będą rozprowadzane przez p. Organistę: w środę (7.12) od g. 15.00 i po Mszy – Drwinia (ul. Ogrodowa, Kręta, Kwiatowa, Wspólna – od p. Tabor do Lanych); w sobotę po Mszy św. czyli od g. 8.00 – Zielona, a potem Pasternik i ul. Podstróże. Jeśli kogoś nie było w domu, to proszę podjeść po opłatki na chór.

7. Dziękuję rodzinom (Banach, Janusz, Kaźmirek i Biernat) za posprzątanie świątyni.Dziękuję wszystkim pracującym przy wieży kościoła.

8. W zakrystii są jeszcze: małe świece Caritas(9 zł) i duże (25 zł). Słowa wdzięczności tym, którzy przed tygodniem nabyli chlebki miłosierdzia.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 5 – 11 grudnia 2022
Poniedziałek17.001/ † Adolf Pięta oraz rodzice: Franciszek i Katarzyna
Wtorek17.001/ † Józefa Banaś, s. Jerzy, Wiesław, Adolf Styczeń
Środa17.001/ † Honorata i Franciszek Boruta i ich rodzice
Czwartek7.00
1/ † Andrzej Kubas – od syna Zbigniewa z żoną
1/ W int. pewnej rodziny o opiekę MB
Piątek17.001/ † Piotr Aksamit 1 r. śm.
Sobota7.001/ † Maria (r. śm) i Józef Data oraz ich rodzice
1/ † Eugeniusz Madej 2 r. śm.
1/ † Stanisław Matusik 2 r. śm.

Poza parafią od jutra Msze św. gregoriańskie za:  Irena Smarzewska;