1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także rocznicę Cudu nad Wisłą (1920). W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

we wtorek – śwJacka, prezb.

w piątek – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

w sobotę – św. Piusa X, pap.

2. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

4. Dziękuję rodzinom (Styczeń, Nosal, Styczeń, Nowak ) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

5. We wtorek (17.08) rozpoczęcie XXXIX PPT na Jasną Górę. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania, które umożliwi nam diecezjalne Radio RDN oraz telewizja pielgrzymkowa (codziennie o g. 7.30 – transmisja Mszy św., o g. 20.30 – Apel Jasnogórski).

6. W najbliższym czasie chcemy rozpocząć obiecany remont „żaluzji” na wieży kościoła. Został odnowiony jeden panel, aby każdy mógł zobaczyć jak to będzie wyglądać. Już dziś chciałbym prosić o kontakt ze mną chętnych, którzy pomogą w demontażu elementów do odnowienia.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 16 – 22 sierpień 2021
Poniedziałek7.001/ † Jan Przybysz, Maria i Jan Banaś, s. Krzysztof, Anna Banaś
Wtorek7.001/ † Andrzej i Józefa Pająk
Środa18.001/ Z int. Róży Marty Panek (dzięk-błag)
Czwartek7.001/ † Barbara Nosal – od Jarosława i Małgorzaty Gorczyca
1/ † Elżbieta Styczeń 30 dz. po śm. – od syna z żoną
1/ † Ks. Roman Kopacz – od Róży Alfredy Styczeń
Sobota8.001/ W int. pewnej rodziny (dzięk-błag)
1/ † Mirosław Strzałba 9 r. śm. i jego ojca Franciszka
1/ W int. Władysławy i Jerzego 50 r. śl. (dzięk-błag) – od dzieci i wnuków

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za † Stanisława Staśto; od 20.08 za † Annę Tomala; przekazałem także 9 int. za † Jana Machaja (będą odprawiane w dniach 16-24.08);