w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy

we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

w środę – św. Klary, dziew.

w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

5. Dziękuję rodzinom (Kowalscy, Nowak, Morońscy i Rymut) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

6. Trwają zapisy do udziału w XXXIX PPT na Jasną Górę (od dziś zapisy u ks. przewodnika). W dniach (17-25.08) Radio RDN oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki (o g. 7.30 – transmisja Mszy św.,o g. 20.30 – Apel Jasnogórski). Spotkanie przed pielgrzymkowe grupy 7 w Okulicach(15.08) – po Mszy św. o g. 16.00.

7. Biskup Tarnowski wydał Edykt o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej, więźniarce Oświęcimia, pracującej tam jako pielęgniarka. Narażając własne życie chrzciła noworodki i usługiwała ciężko chorym. Nazywana była „Ziemskim Aniołem Stróżem”. Zmarła w roku 1946 w wieku 33 lat. Gdyby ktoś posiadał jakieś dokumenty, pisma czy wiadomości dotyczące Stefani Łąckiej proszony jest o przekazanie ich do Kurii.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 9 – 15 sierpień 2021
Poniedziałek7.001/ † Stanisław Staśto – 30 dz. po śm. – od syna Marka z rodz.
Wtorek7.001/ † Anna Tomala – 9 dz. po śm. – od córki Krystyny z mężem
Środa18.001/ † Mieczysław Leśniak, Józefa i Jan Potępa
Czwartek7.001/ † Anna Banaś – od Jarosława i Małgorzaty Gorczyca
Piątek18.001/ † Ewa Szczepańska – od Władysławy Kordeusz