1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś także w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Bp Andrzeju Jeżu, który obchodzi swoje imieniny. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

we wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego

3. Pamiętajmy, że nadal w kościele obowiązuje limit wiernych, dlatego ciągle dbajmy o swoje zdrowie.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

5. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach majowych zarówno w kościele, jak i przy kapliczkach.

6. Warto już pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Wzorem roku poprzedniego procesja będzie wokół kościoła, a o przygotowanie ołtarzy prosiłbym: I i II – mieszkańcy Drwini (w tamtym roku przygotowywali mieszkańcy „Pasternika”), III – mieszkańcy Woli Drwińskiej, a IV – mieszkańcy Zielonej. Zamówiłem cztery nowe bannery, które będzie można wykorzystać do dekoracji ołtarzy.

7. Dziękuję rodzinom (Kordeusz, Pamuła, Kaim i Data) za posprzątanie, a wczorajszej parze ślubnej za udekorowanie świątyni. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za prace wokół naszej świątyni (usunięcie korzeni, przygotowanie pod zasiew nowej trawy i zasianie).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 17 – 23 maj 2021
Poniedziałek18.001/ † Rozalia i Józef Bachowicz, Zofia Uranowska, Andrzej i Maria Głogowscy
Wtorek7.00
1/ † Adam Szelegieniec 30 dz. po śm. – od żony i dzieci
1/ † Józefa (3 r.) i Stanisław Matusik i ich rodzice
Środa18.001/ † Józefa i Jan Potępa, Mieczysław Leśniak
Czwartek7.00
1/ † Adam Twardowski 30 dz. po śm. – od córki Marioli
1/ † Zygmunt Aksamit – od kuzyna Piotra Madeja z rodz.
Piątek18.001/ † Piotr Więcek r. śm. i zm. rodzice
Sobota8.001/ † Jan Zegiel 30 dz. po śm. – od córki Elżbiety z rodz.
1/ † Franciszek Madej 1 r. śm. – od żony i dzieci z rodz.
1/ † Stanisław Aksamit 4 r. śm.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za:

† Jan Boruta, † Adam Szelegieniec (druga od 18.05), † Adam Twardowski (druga od 15.05)