1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Na Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministrantów zostało przyjętych 8 aspirantów. Serdecznie gratulacje dla chłopaków i ich rodzin. Dziś o godz. 15.00 Marsz Różańcowy dla życia i rodziny. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny.

w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

we wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.

w czwartek – św. Jana Kantego, prezb.

w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, pap. – patrona Małopolski

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”. Dziś do puszek można złożyć ofiarę z okazji Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję rodzinom (Plebańczyk, Majerczyk, Grudzińscy i Banaś) za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie. Dziękuję wszystkim pracującym w tym tygodniu przy remoncie na wieży. W poniedziałek chcemy kontynuować prace przy ogrodzeniu cmentarza, bardzo proszę chętnych o pomoc – rozpoczęcie prac o godz. 9.00. Zwracam się także z ogromną prośbą, aby teraz przy porządkowaniu grobów zabierać śmieci z cmentarza ze sobą.

4. W sobotę w naszej parafii będzie adoracja w ramach całorocznej adoracji w naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo różańcowe. Adorację wznowimy (po sprzątaniu kościoła) o godz. 12.00 i zakończymy Mszą św. o godz. 17.00.Ufam, że przez cały dzień będą chętni, aby adorować Jezusa Eucharystycznego. Na godz. 12.00 zapraszam na adorację i spotkanie LSO, a na godz. 13.00 także na chwilę adoracji, a potem spotkanie DSM.

5. Za tydzień wybory do Rady Parafialnej. W kościele na stoliku pod chórem będą przygotowane specjalne karty do głosowania.

6. Na stolikach pod chórem znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie pracownikom służby zdrowia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 17 – 23 październik 2022
Poniedziałek17.001/ † Józefa (r. śm) i Franciszek Aksamit, c. Maria
Wtorek17.001/ O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka
Środa17.001/ † Józef Machaj 1 r. śm.
Czwartek17.001/ † Adam (r. śm) i Helena Matusik, Jan i Agnieszka Matusik, c. Józefa, Maria, Władysław i Janina Matusik
Piątek17.001/ Z Róży Marii Wesołowskiej (dzięk-błag)
Sobota8.00

1/ † Anna i Józef Głogowscy, s. Krzysztof, c. Maria