1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. o godz. 7.30 i 10.00.

2. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Z okazji tego święta możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a do puszek będzie można złożyć ofiarę na dzieła Caritas. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Za tydzień w naszej wspólnocie uroczystość I Komunii św. Mam ogromną prośbę, aby pozostawić Mszę św. o godz. 10.00 do dyspozycji rodzin dzieci pierwszokomunijnych. 

4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ubogacili Liturgię Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać mieszkańcom „Pasternika” za przygotowanie Grobu Pańskiego, ciemnicy oraz dekorację świąteczną. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie i udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia oraz Dziewczęcej Służbie Maryjej. Dziękuję Panu Kościelnemu i Panu Organiście wraz z parafialnym chórem. Szczególne podziękowania dla druhów OSP z Woli Drwińskiej za straż przy Grobie i tradycyjną obecność w czasie procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim za życzenia i modlitwę. Wszystkim za wspólnotę modlitwy Bóg zapłać!

5. Dziękuję rodzinom (Kaźmirek, Styczeń, Domagała i Śliwa ) za posprzątanie świątyni.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, szczególnie ostatnio na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także przy okazji adoracji krzyża na Ziemię Świętą.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB. Pragnę także złożyć życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Intencje mszalne 18 – 24 kwiecień 2022
Poniedziałek7.30
10.00
1/ † Adam Szelegieniec 1 r. śm.
1/ † Stanisław i Władysława Bożek oraz rodzice: Anna i Michał
Wtorek7.001/ † Jan Pająk – od córki Moniki z rodz.
Środa18.001/ † Zofia (r. śm) i Franciszek Potępa, Tekla (r. śm) i Jan Półtorak 
Czwartek7.001/ † Jan Nowak – od syna Marcina z żoną i dziećmi
Piątek18.001/ † Adam Twardowski 1 r. śm.
Sobota18.001/ † Wojciech i Katarzyna Skrzeczyńscy, Jan Przybysz i ich rodzice
Niedziela7.30
10.00
15.30
1/ † Józef Gawłowicz, rodzice: Józef i Zofia
1/ W int. dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodzin
1/ Pro populo