1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia, a także kolejną Niedzielą Synodalną.

w poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty

we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski

w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na „tacę”, a dziś także do puszek można złożyć ofiarę na Caritas z okazji dzisiejszego święta. Za tydzień wolontariusze ze SP w Drwini przeprowadzą kwestę do puszek na rzecz podopiecznych hospicjum domowego w Bochni w ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei. Ofiarodawcy otrzymają kwiat żonkila, który jest symbolem nadziei oraz zwycięstwa życia nad śmiercią.

4. W tym tygodniu do poniedziałku do piątku dzieci, które dziś przyjęły I Komunię św. będą obchodzić Biały Tydzień. Pierwsze nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 15.00.

5. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za udekorowanie świątyni oraz porządki wokół naszego kościoła. Wielkie Bóg zapłać za dary ołtarza dla parafii: trzy nowe obrusy, mszał rzymski i patena.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: † Władysława Pięta. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 25 kwiecień – 1 maj 2022
Poniedziałek18.001/ O szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o zdrowie dla matki i dziecka
Wtorek7.00
1/ † Krzysztof Barczyk
1/ † Władysława Pięta 7 dz. po śm. – od córki Grażyny z mężem
Środa18.001/ † Jan (r. śm) i Maria Zegiel, s. Bogdan, zm. rodzice i rodzeństwo
Czwartek18.001/ † Bolesław Pająk 30 dz. po śm.
Piątek18.001/ W int. Krystyny 90 ur. (dzięk-błag)
Sobota8.001/ † Jan (r. śm) i Anna Tomala, ich rodzice

1/ W int. Wiktorii o światło Ducha Świętego na czas matur i rozpoznanie życiowej drogi
1/ W int. ks. Stanisława Skowrona z ok. im. (dzięk-błag)

Poza parafią (od 1.05) Msze św. gregoriańskie za: † Norberta Nosalskiego, † Bolesława Pająka i † Władysławę Pięta.