1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz patronalne święto młodzieży polskiej (św. Stanisław Kostka). Wielki Bóg zapłać za dzisiejszą posługę ks. Prałatowi Grzegorzowi Bielaszce, który obecnie jest na urlopie, a na co dzień pracuje w Nuncjaturze Apostolskiej w Gabonie.

we wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i towarzyszy

w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

w piątek – św. Pio z Pietrelciny, prezb.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, a dziś do puszek możliwość złożenia ofiary na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam młodych z naszej parafii na kolejne spotkanie Grupy Młodzieżowej. Ufam, że do tych, którzy byli ostatnim razem dołączą kolejne osoby. Serdecznie zapraszam.

5. Dziękuję rodzinom (Kubas, Kowalscy, Nowak i Kica) za posprzątanie i udekorowanie świątyni oraz zachęcam do tego, by wszyscy, którzy mogą podejmowali ten obowiązek dla dobra całej naszej wspólnoty parafialnej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 19 – 25 wrzesień 2022
1/ † Krystyna Półtorak 30 dz. po śm.
1/ † Janina i Józef Biernat, s. Bronisław i Janina (ż), w. Janusz
Wtorek7.001/ † Józefa i Stefan Nosal
Środa18.001/ † Antoni i Barbara Paluch, zm. z rodz. Paluchów i Madejów
Czwartek7.001/ † Norbert Nosalski – od córki Marzeny z rodz.
Piątek18.001/ † rodziców i rodzeństwo z rodz. Marców i Zeglów
Sobota8.001/ † Marcin i Anna (r. śm) Matusik, s. Stanisław, Marian i Stanisława (ż)
1/ Z int. Róży Marty Panek (dzięk-błag)
1/W int. Marii i Tadeusza 50 r. śl. (dzięk-błag) – od dzieci z rodz.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Urban, † Justyna Kleczaj, † Krystyna Półtorak;Przekazałem do odprawienia poza parafią – 11 int. za † Bogdana Kostkę.