1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

we wtorek – św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.

w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

w czwartek – NMP Bolesnej

w piątek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp. męcz.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

3. W środę na godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast o godz. 19.00 na nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msze św. „rodzinna”, niech to będzie okazja do udziału całych rodzin z dziećmi w niedzielnej Eucharystii.

5. Dziękuję rodzinom (Madej, Styczeń, Morońscy i Radomscy) za posprzątanie i udekorowanie świątyni.

6. Kompleksowe badanie wzroku w ośrodku zdrowia w Dziewinie – 19.09. od godz. 14.00. Informacje w gablocie.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze Kalendarz Rolnika, a dla maluchów Promyczek Dobra.

8. Pragnę podziękować tym, którzy ostatnio pracowali zarówno przy wieży kościoła jak i przy ogrodzeniu cmentarza.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 12 – 18 wrzesień 2022
Poniedziałek7.001/ O szczęśliwe rozwiązanie oraz zdrowie dla matki i dziecka
Wtorek7.001/ † Janina Bober r. śm.
Środa8.00
1/ † Krzysztof Fiołek 2 r. śm.
1/ † Józef i Maria Woźnica
Czwartek7.001/ W int. Władysławy 78 ur. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
Piątek18.001/ † Marian (r. śm) i Aniela Czesak, ich rodzice i rodzeństwo
Sobota8.001/ † Piotr i Anna Aksamit oraz ich dzieci
2/ W int. Nikoli 18 ur. (dzięk-błag)

1/ W int. Karoliny i Rafała – r. śl. (dzięk-błag)
1/ W int. Anny i Roberta Zegiel 15 r. śl. oraz dzieci (dzięk-błag)
2/ † Jan Filipek, Jan i Anna Porębscy
1/ † Jan Nowak 2 r. śm.
2/ W int. Agaty i Krzysztofa (12 r. śl.) Anny i Kamila (10 r. śl.) wraz z rodzinami (dzięk-błag)

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Maria Porębska (do 15.09); † Jan Urban, † Justyna Kleczaj, † Krystyna Półtorak; Przekazałem do odprawienia w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej – 20 int.: † Andrzej Kubas (5); † Mieczysław Porębski (8); † Bogdan Kostka (7);