1. Dobiega końca czas Adwentu. Zapraszam na Roraty. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia, pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej (modlitwa rodzinna, odczytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd). Pamiętajmy, że jest to tradycyjny dzień postu. Składka na Pasterce będzie na Fundusz Obrony Życia.

2. Wyjazd z posługą do chorych jutro od godz. 8.00.

3. Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie jutro od godz. 14.00 do 16.45(przerwa półgodzina o 15.15).

4. Dziękuję rodzinom (Zegiel, Szczygieł, Nowak i Machaj) za posprzątanie świątyni. W środę (22.12) po Mszy wieczornej zapraszam kandydatów do Bierzmowania oraz rodziców do przygotowania szopki.

5. Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będą jak w każdą niedzielę, natomiast za tydzień w niedzielę będą także trzy Msze św. o godz.: 7.30, 10 i 12, będzie to zarazem Święto Świętej Rodziny i Niedziela Synodalna.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzi z naszej parafii zaprezentują program „kolędników misyjnych”, po którym będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz misji.

7. Przypominam, że pod chórem znajduje się skrzynka, do można wrzucić kartkę z nazwiskiem i adresem, przez tych z parafian, którzy życzą sobie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej.

8. Pan Organista bardzo dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie go z opłatkami. Gdyby ktoś jeszcze ich nie miał, to można jeszcze podejść na chór i tam je nabyć.

9. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 20 – 26 grudnia 2021
Poniedziałek17.001/ † Irena i Władysław Rojek, s. Piotr
Wtorek17.001/ † Józef Machaj
Środa17.001/ † Jan Nosal, rodzice: Stefania i Ludwik oraz rodzeństwo
Czwartek17.001/ † Adam Szelegieniec – od syna Kamila
1/ † Adam Twardowski i jego rodzice
1/ † Aniela (1 r. śm) i Marian Czesak oraz rodzice
Sobota7.30
1/ † Anna i Edward Banach, Maria Banach, Aniela i Józef Nowotny
1/ † Józef i Janina Matusik
1/ Z róży Barbary Styczeń (dzięk-błag)
1/ Z róży Józefy Kuczyńskiej (dzięk-błag)
1/ W int. Faustynki (dzięk-błag)

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Sieczka, † Maria Sieczka, † Maria Machaj;