1. Dziś przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a także jest to kolejna Niedziela Synodalna. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie krótki program „kolędników misyjnych”.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w poniedziałek – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;

we wtorek – święto Świętych Młodzianków Męczenników

w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (światowy dzień modlitw o pokój);

3. We wtorek (28.12) rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej (dla tych, którzy wyrazili taką chęć). Od godz. 9.00 rozpocznę od Pasternika (od p. Borutów D155), następnie pójdę ul. Wspólną (i uliczki do niej dochodzące), a potem ul. Poręków (do p. Matusików D191). W środę (29.12) od godz. 9.00 odwiedzę tych, którzy zgłosili się z Zielonej (od p. Sobolewskich Z1), natomiast we czwartek (30.12) także od godz. 9.00 – mieszkańców Drwini (od p. Bachowiczów D20 i w kierunku głównej drogi). Harmonogram Mszy św. kolędowych z błogosławieństwem rodzin podam w najbliższym czasie.

4. W piątek o godz. 15.00 Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego w czasie którejbędziemy dziękować Bogu za przeżyty rok.

5. W piątek (31.12) z racji dyspensy udzielonej wszystkim na terenie Diecezji Tarnowskiej post oraz pokutny charakter piątku nie obowiązuje.

6. Dziękuję rodzinom (Nadolnik, Golemiec, Nosal i Krzepisz) za posprzątanie świątyni przed świętami. Pragnę wyrazić wdzięczność kandydatom do Bierzmowania i ich rodzicom za przygotowanie całej dekoracji na święta Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim za życzenia oraz wszelką życzliwość, szczególnie paniom, które przygotowały obiad na spowiedź parafialną dla kapłanów. Dziękuję także chórowi parafialnemu za śpiew w święta, szafarzom za pomoc, a młodzieży za „kolędników misyjnych”.

7. Pamiętajmy, aby dbać o zdrowie swoje i bliźnich.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, dużo zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022
Poniedziałek7.001/ † Adam Twardowski – od córki Danuty z mężem
Wtorek7.001/ † Adam Szelegieniec – od syna Mateusza
Środa17.001/ † Emilia (r. śm) i Stefan Nowak
Czwartek7.001/ † Franciszek Bachowicz, Marian oraz Barbara i Adam Kubas
Piątek15.001/ † Edward i Helena Bożek, s. Krzysztof
Sobota7.30
1/ † Zuzanna Rzeszowska 4 r. śm., Bolesław, Bronisława, Józef Rzeszowscy
1/ W int. Wiolety i Daniela Mandzyn r. śl. (dzięk-błag)
1/ Z int. Róży Marii Bawół (dzięk-błag)
1/ W int. pensjonariuszy i pracowników Domu Seniora w Woli Drwińskiej

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Sieczka, † Maria Sieczka, † Maria Machaj;