w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia

2. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na „tacę”, a także tym, którzy przygotowali paczki Caritas na Ukrainę.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.

4. W piątek o godz. 17.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową uroczystym Aktem poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast podczas Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

5. Już czas by pomyśleć o przygotowaniu Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii(proszę o to młodzież z Drwini), a także o zrobieniu „Grobu Bożego”, o którego przygotowanie poproszę mieszkańców „Pasternika”. Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 1 kwietnia (g. 20.00), gdyż 8 kwietnia z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

6. Dziękuję rodzinom (Machaj, Gach, Nosal i Matusik) za posprzątanie świątyni.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia numer extra Gościa Niedzielnego poświęcony osobie św. o. Pio. Zachęcam do nabywania – cena 10 zł. Za tydzień będą do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

8. Urząd Gminy informuje o spotkaniach odnośnie dofinansowania do odnawialnych źródeł energii, które odbędą się jutro (21.03) o 17.00 w Domu Ludowym w Dziewinie, a o 19.00 w Domu Kultury w Grobli.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 21 – 27 marzec 2022
Poniedziałek7.001/ † Maria i Franciszek Nosalscy, c. Józefa, s. Alojzy i Józef
Wtorek7.001/ † Maria i Andrzej Kordeusz i ich rodzice
Środa17.001/ † Józef Machaj
Czwartek17.00
1/ † Norbert Nosalski 30 dz. po śm. – od żony
2/ † Ks. Roman Kopacz 2 r. śm.
Piątek17.001/ Pro populo z okazji rocznicy konsekracji naszej świątyni
Sobota8.001/ † Aniela i Józef Markowscy, Maria Wronka
1/ W int. Jakuba 2 ur. (dzięk-błag)
1/ † Maria i Ryszard Ochel, Zofia i Franciszek Kula, Antoni i Władysława Gajówek

Msze św. gregoriańskie poza parafią† Józef Majta; † Norbert Nosalski;