1. Dobiega końca czas Adwentu. Zapraszam na Roraty. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej (modlitwa rodzinna, odczytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd). Pamiętajmy, że jest to tradycyjny dzień postu. Składka na Pasterce będzie na Fundusz Obrony Życia.
  2. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, z tej racji nie ma postu. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 8.45.
  3. W sobotę święto św. Szczepana. Jak to było tradycją nie będzie Mszy św. popołudniowej, a zamiast niej będzie Msza św. o godz. 8.45. Składka w ten dzień jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. Jutro od godz. 8.00 wyjazd do chorych.
  5. Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek od 14 do 17 (przerwa 15.30-16). W tym tygodniu będę spowiadał nie przed, ale po Mszach św. wieczornych.
  6. Dziękuję rodzinom (Nosal, Serafin, Uranowscy i Młynarczyk) za posprzątanie świątyni, dezynfekcję i zakup „Gwiazd Betlejemskich”. W poniedziałek (21.12) po Mszy wieczornej zapraszam kandydatów do Bierzmowania oraz rodziców do przygotowania szopki.
  7. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności † Genowefa Szybińska. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 21 – 27 grudnia 2020
1/ † Władysława Bożek 30 dz. po śm. – od córki Marii
1/ † Andrzej i Józefa Pająk oraz zm. ich dzieci
Wtorek7.00
1/ † Mieczysława Styczeń 30 dz. po śm. – od córki Halizny z rodz.
1/ † Krzysztof Fiołek – od Wójta i pracowników Gminy w Drwini
Środa7.00
1/ † Eugeniusz Madej 9 dz. po śm. – od żony
1/ † Maria i Stanisław Siudak, siostra Helena, siostrzenica Małgorzata