Dzień 18 – poniedziałek 21.12.2020

Temat: Komunia święta – czerwone, zatrzymaj się

Już czas, aby ogień Miłosierdzia Bożego wypalił nasze grzechy. To najważniejsze przygotowanie, aby Jezus mógł narodzić się w naszym czystym sercu. Czy już żyję w stanie łaski uświęcającej? Czy już jestem gotowy? Czerwone światło. Co ono nam mówi? To na drodze, że mamy się zatrzymać. A to w kościele, że tu jest obecny Jezus i też trzeba się zatrzymać. Kiedy? Gdy po Komunii mam go w swoim sercu, mam się zatrzymać, uklęknąć i podziękować, że Jezus przyszedł do mojego serca. Gdy przechodzę przez środek kościoła, zatrzymuję się i przyklękam by oddać cześć Jezusowi. Gdy mijam świątynię to też wtedy mogę zatrzymać się i albo wejść do niej lub przynajmniej przeżegnać się i porosić Boga o błogosławieństwo. Zawsze pamiętajmy o tym czerwonym świetle w kościele i zatrzymujmy się przy Jezusie.

Dzień 19 – wtorek 22.12.2020

Temat: Rozesłanie – do dzieła …

Eucharystia jest wyjątkowym spotkanie, z którego każdy z nas ma wyjść „silniejszy” i dobrze wiemy, że chodzi o siłę ducha! Dlatego nikt z nas nie może wychodzić ze świątyni smutny. Spotkanie z Jezusem zawsze rodzi radość w sercu i uśmiech na ustach. Jakie dajemy świadectwo, gdy wychodzimy ze Mszy smutni, przygnębieni i źli na cały świat. Tak być nie może! Mamy dzielić się radością ze spotkania z Jezusem, tę radość mamy zanieść do naszych domów, szkół i miejsc pracy. I pamiętajmy o obrzędach zakończenia Mszy św. czyli o tym, aby Bogu podziękować za przyjęcie Go do serca, za spotkanie z Nim, przyjąć Boże błogosławieństwo oraz Jezusowe posłanie: „Idźcie w pokoju Chrystusa”. Tak „wyposażeni” ze spokojem i radością możemy zawsze wracać do naszych zajęć. Wychodząc z kościoła zaczynamy nową misję zarażania innych Panem Jezusem!

Dzień 20 – środa 23.12.2020

Temat: Podsumowanie – to dzieje się naprawdę

Czy już odkryliśmy w każdej Mszy św. obecność Jezusa? Czy na każdą Mszę św. przychodzimy, aby z Nim się spotkać? Czy pamiętamy, aby wychodząc z Eucharystii nieść radość i dzielić się wiarą z innymi? Czego dowiedzieliśmy się podczas naszych spotkań? Wystrój kościoła pomaga nam się modlić. Staraj się zawsze być blisko ołtarza, bo tutaj dzieją się wielkie cuda. Słuchaj uważnie Bożego Słowa i włączaj się w śpiew, aby wychwalać Boga. Zaangażuj się we wspólnoty parafialne, aby nasza parafia była żywą rodziną ludzi wierzących. Zawsze dbaj o czyste serce, aby przyjmować pokarm dla duchy, który umacnia na drogę do życia wiecznego. Przyjmuj zawsze Boże błogosławieństwo i czuj się posłanym do dzielenia się wiarą. Dziś naklejamy hasło naszych spotkań roratnich: WIELKA TAJEMNICA. A tajemnice są po to, aby starać się je odkrywać i czerpać z ich bogactwa. Niech nikt z nas nie ustanie w miłości Chrystusa, który codziennie we Mszy św. do nas przychodzi, a jutro narodzi się dla nas, w naszych sercach. Chwała Bożej Dziecinie!