1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej wspólnocie gościmy dziś diakona Łukasza Bajorka, który będzie głosił do nas słowo.

we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski

w czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na „tacę”, które dziś są przeznaczone na WSD w Tarnowie oraz za ofiary na aktualne potrzeby parafialne.

4. Dziękuję rodzinom (Piśko, Siudak, Banaś i Schab) za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie.

5. W ramach odpustu chcemy rozprowadzać ciasta upieczone przez gospodynie domowe i ofiarowane na dzień parafialnego odpustu. W ten dzień będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę zapakowane różnego rodzaju słodkości. Więcej szczegółów podam za tydzień.

6. Niektórzy zauważyli, że od dłuższego czasu w piątek pół godziny przed nabożeństwem jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, zapraszam do indywidualnej modlitwy.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer GN Historia Kościoła tym razem poświęcony osobie Maryi.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 22 – 28 kwiecień 2024
Poniedziałek7.00 / † Maria i Jan Zegiel, s. Bogdan, rodzice i rodzeństwo
Wtorek7.00 / † Jan i Zofia Styczeń, s. Józef, c. Józefa jej mąż i rodzice
Środa18.00 / † Marek Majewski z ok. im.
Czwartek7.00 / † Rozalia i Józef Bachowicz, Maria i Andrzej Głogowscy
Piątek18.00 / † Maria Pacholec 1 r. śm. i jej rodzice Józef i Maria Majewscy
Sobota8.00 / † Mieczysław i Władysława Pięta
Niedziela7.30 / W int. pewnej rodziny (dzięk-błag)